неділя, 10 жовтня 2010 р.

Урочисте закриття регіонального конкурсу «Галицький проект 2010»


20 вересня 2010 року у приміщенні конференц-залу компанії «Техніка для бізнесу» (Львів, вул. Шептицьких 26) відбулись урочисті заходи з нагоди закриття регіонального конкурсу «Галицький проект 2010» 
На урочистості організаторами конкурсу було запрошено усіх учасників конкурсу, які заздалегідь отримали іменні запрошення, членів журі конкурсу, спонсорів, а також почесних гостей, які мали можливість виступити перед учасниками заходу.
З вітальним словом до учасників перед початком урочистих заходів з нагоди закриття регіонального конкурсу «Галицький проект 2010» виступив заступник  генерального директора компанії «Техніка для бізнесу» - спонсора регіонального конкурсу, Пєсін Микола Іванович
Церемонії нагородження передував семінар-дискусія організаторів конкурсу, членів журі та учасників, головною метою якого було:
1. узагальнений аналіз конкурсних робіт;
2. презентація проектів переможців конкурсу в усіх номінаціях;
3. виявлення проблем щодо організації та проведення конкурсу;
4. обговорення перспектив та напрямків розвитку регіонального конкурсу в подальшому;
5. ймовірні шляхи покращення організації, проведення та ефективності регіонального конкурсу в майбутні роки.

Матвіюк В.С., член журі
     Умовно семінар-дискусію можна поділити на дві частини. Перша  була присвячена обговоренню підсумків регіонального конкурсу «Галицький проект 2010» та перспективам його розвитку у наступному році. Друга частина присвячувалась перспективам та шляхам розвитку ІКТ культури учасників навчально-виховного процесу загалом.
    Під час першої частини семінару-дискусії учасники заходу мали можливість почути виступи членів журі конкурсу, кожен з яких проаналізував конкурсні роботи з певного напрямку.
Зокрема, в процесі роботи до уваги учасників заходу було представлено статистичний аналіз конкурсу, який зробив член журі конкурсу, методист з питань впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освіті обласного управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації, Матвіюк Володимир Святославович. Із презентацією можна ознайомитись тут 
Манько Н.М., членр журі 
 З аналізом конкурсних робіт за номінаціями виступила член журі конкурсу, вчитель інформатики СЗШ № 2  м. Яворова Львівської області, Манько Надія Миколаївна, яка дала узагальнену характеристику робіт в цілому, зупинилась на родзинках цьогорічних робіт конкурсантів, виділила конкурсні проекти, які привернули увагу членів журі. Також надія Миколаївна відзначила типові проблеми конкурсних проектів, які не дали можливості багатьом цікавим проектам перемогти у конкурсі.
Барна О.В., член журі
Ґрунтовний аналіз конкурсних робіт за критеріями оцінювання зробила член журі конкурсу, викладач кафедри Чортківського інституту підприємництва і бізнесу Тернопільського національного економічного університету, тренер-методист, експерт програми Intel «Навчання для майбутнього», Барна Ольга Василівна. Її виступ дав якісну оцінку, а за допомогою графіків та діаграм, і чітку наочну картину рівня конкурсних робіт за номінаціями, розкрив особливості, складність та відповідальність роботи членів журі та підтвердив прозорість та незалежність роботи кожного члена журі зокрема. Також доповідач зупинилась на аналізі конкурсних робіт з точки зору наявності в них навчальної (виховної) проблеми та значущого учнівського дослідження, дотримання учасниками конкурсу вимог до конкурсних робіт згідно Положення про конкурс тощо.  Із презентацією, що супроводжувала виступ, можна ознайомитись тут 
Караванова Т.П., заст. голови журі
Складній темі психологічних, моральних та етичних аспектів використання методу проектів у навчальному процесі присвятила свій виступ заступник голови журі конкурсу, завідувач науково-методичним центром нових інформаційних технологій навчання, вчитель-методист вищої категорії, лауреат премії імені Омеляна Поповича, відмінник освіти України, Заслужений вчитель України, доцент кафедри математичного моделювання Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, обласний координатор освітніх програм корпорації Intel, Караванова Тетяна Петрівна. 
Глова У.М., Львівщина
Зокрема вона зупинилась на непростих питаннях вибору учителем теми та проблеми учнівського дослідження в проекті, присутності етичної та психологічної складової цього вибору та великій відповідальності вчителя у правильному доборі форм та методів роботи, способів організації спільної та індивідуальної роботи учнів в проекті. Адже в проекті немає другорядних та неважливих дій, кожне слово та дія інколи набуває особливого змісту та має надзвичайно важливі наслідки для кожної дитини, які відразу, можливо, і не помітні. Із презентацією, що супроводжувала виступ, можна ознайомитись тут 
Робота в групах
Переможці в усіх номінаціях конкурсу презентували учасникам свої проекти, історію їх створення, особливості перебігу та найважливіші висновки, які отримали учні-учасники проекту та сам вчитель. 
Призери конкурсу мали можливість створити буклети про конкурсний проект, які отримали всі учасники заходу разом з матеріалами, що входили до папки учасників. Буклет дозволив розповісти автору про роздинки проекту, те особливе, що вирізнило проект із загалу і дозволило перемогти та отримати нагороду. Таку ж можливість отримали учасники конкурсу, які отримали за рішенням журі грамоти.
Носкова М.В., заст. голови журі
З пропозиціями від членів журі та організаторів щодо розвитку регіонального конкурсу «Галицький проект» виступила заступник голови журі конкурсу, член оргкомітету конкурсу, викладач кафедри життєвих компетентностей Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, обласний координатор освітніх програм корпорації Intel, тренер-методист, експерт програми Intel «Навчання для майбутнього», Носкова Маргарита Вячеславівна. Виступ був присвячений пропозиціям щодо покращення організації та проведення конкурсу, прийому конкурсних робіт, висвітлення перебігу та тривалості роботи журі конкурсу, оцінювання конкурсних проектів тощо. Із перезнацією, що супроводжувала виступ можна,  ознайомитись тут 
Робота в групах

Також учасникам семінару-дискусії було запропоновано долучитись до обговорення представлених питань безпосередньо в залі та організовано роботу в групах, модераторами яких стали члени журі конкурсу. В процесі роботи в групах учасники семінару-дискусії спільно з членами журі обговорили та сформулювали поради щодо вдосконалення умов участі в конкурсі, його організації, термінів проведення, тематики конкурсних робіт у номінації «Проект на задану тему» тощо у наступному 2011 році.
П.К. Хобзей
У другій частині семінару-дискусії учасники заходу мали можливість почути та обговорити з доповідачами актуальні напрямки розвитку інформаційно-комунікаційних технологій в освіті безпосередньо у Західному регіоні України, дізнатись про особливості такого розвитку в Росії, долучитись до участі в реалізації спільних проектів, що були запропоновані учасникам заходу представниками Національного університету «Львівська політехніка»
Є. Д. Патаракін, Росія
Зокрема про пріоритетні напрямки розвитку освіти Львівщини протягом останніх років розповів Павло Кузьмович Хобзей, який очолював Головне управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації протягом 2005-початку 2010 років.
Про використання вікі-середовища в освітньому процесі в Росії розказав почесний гість з Нижнього Новгорода Євген Дмитрович Патаракін.
Про освітні ініціативи корпорації Intel в Україні, програми, проекти, конкурси для вчителів та учнів, які реалізує (проводить) або підтримує дирекція освітніх програм корпорації Intel в Україні розповіла координатор Анастасія Причиненко.
А. Причиненко, Київ
Про формування культу науки в молодіжному середовищі, співпрацю вищого навчального закладу, інституту післядипломної освіти на середніх навчальних закладів в регіоні присвятив свій виступ директор Малої технічної академії при Національному університеті «Львівська політехніка» Олександр Сергійович Захар’яш, який також розповів про інтелектуальний навчально-науковий центр професійно-кар’єрної орієнтації при Національному університеті «Львівська політехніка», керівником якого він став нещодавно.
Про комп’ютерно-еколого-економіко-історичний міжнародний проект «Верхобужжя», який започатковує Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», можливості плідної співпраці в рамках цього проекту освітян Західного регіону України розповіла декан  базової освіти інституту Наталія Богданівна Шаховська.
Виступає  О.С. Захар'яш
Кожен присутній в ході семінару-дискусії мав можливість задати питання організаторам та членам журі конкурсу, прокоментувати почуте, запропонувати власні варіанти щодо розв’язання поставленої проблеми.
Завдяки відвертій розмові вдалося виявити та обговорити ключові проблеми та переваги регіонального конкурсу «Галицький проект», визначитися з його подальшою долею, дізнатись про розвиток інформаційно-комунікаційних технологій в освіті Західного регіону України.
По завершенні роботи семінару-дискусії кожен учасник мав змогу підсумувати власну роботу та роботу інших на семінарі-дискусії заповнивши анонімну анкету.

Вручення сертифікатів учасників регіонального конкурсу та нагородження переможців та призерів регіонального конкурсу «Галицький проект 2010» відбулось в урочистій обстановці за присутності організаторів  та членів журі регіонального конкурсу, представників спонсорів, представники мас-медіа, гостей тощо.
Виступ В. Іванова
На початку церемонії до присутніх з вітальним словом  від дирекції освітніх програм Intel в Україні звернувся директор ЦРБТ, організації-адміністратора освітніх програм компанії Intel Володимир Вячеславович Іванов. У своєму виступі Володимир Іванов привітав учасників церемонії та переможців конкурсу, зазначив важливість практичного досвіду учасників подібних конкурсів для їх подальшої роботи. Побажав усім присутнім успіхів та нових творчих ініціатив, що стануть прикладом для інших регіонів України.
Також з вітальним словом від медіа-стонсора конкурсу виступив керівник Львівської філії ТОВ «Видавнича група «Нова інформація», Слоцький Олег Миколайович, який привітав учасників, переможців та призерів конкурсу. Олег Миколайович побажав організаторам та членам журі сил та наснаги у розвитку конкурсу. Саме представнику медіа-спонсора випала честь вручити сертифікати учасника регіонального конкурсу «Галицький проект 2010» усім конкурсантам, які не посіли призових місць. Сертифікат учасника не лише засвідчує участь у конкурсі, рейтингове місце у номінації та кількість набраних балів, а й дає можливість вчителям Львівської області зарахувати участь у конкурсі до накопичення кредитів в кредитно-модульній системі підвищення кваліфікації
Вручення сертифікатів учасникам
Згідно Положення конкурсу, на заключному засіданні журі було обрано конкурсні проекти, які не стали переможцями конкурсу, але заслуговують на відзначення. За рішенням суддів було відзначено три проекти, автори яких на церемонії нагородження отримали грамоти.
В церемонії нагородження також взяли участь спонсори конкурсу представники провідних компаній, пов’язаних з ІТ-технологіями у регіоні. Так, зокрема, призери регіонального конкурсу «Галицький проект 2010» за третє місце отримали диплом та приз від компанії «Уарнет» фірмові футболки та горнятка. Призи вручав директор компанії «Уарнет» Ігор Андрійович Процикевич.
Призери регіонального конкурсу «Галицький проект 2010» за друге місце отримали диплом та призи від компанії «Intel», а саме цифрову фоторамку Digital Picture Frame 3.5’. Призи вручав директор ЦРБТ Володимир Вячеславович Іванов.
Диплом переможця У.М. Глова
Переможці конкурсу отримали диплом та приз від компанії «Eleks software» флеш-пам’ять на 32 Гб. Призи вручив директор компанії Олексій Олексійович Скрипник.
З заключним словом перед учасниками урочистих заходів з нагоди закриття регіонального конкурсу «Галицький проект 2010» виступив директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голова журі конкурсу, Роман Богданович Шиян. У своєму виступі Роман Богданович ноголосив на важливості роботи вчителя і вчителя-новатора зокрема. Ініціатива щодо організації та проведення спочатку обласного, а тепер й регіонального конкурсу, підтримана у семи областях Західного регіону України, свідчить про актуальність та необхідність такого способу обміну досвідом між вчителями. Результати конкурсу ще раз підтвердили, що в Західному регіоні є багато талановитих вчителів, що намагаються рухатись в ногу з часом та відповідати найсуворішим вимогам сучасної педагогіки.
Учасники конкурсу Пустомитівського р-ну, Львівщина
Фотозвіт про урочистості з нагоди закриття регіонального конкурсу «Галицький проект 2010» можна переглянути тут http://picasaweb.google.com.ua/110169486297495588600/2010#
Репортаж про початок конкурсу можна прочитати тут http://gazeta.ua/index.php?id=337468
Репортаж про заключне засідання журі конкурсу та результати конкурсу можна прочитати тут http://gazeta.ua/index.php?id=342758
Репортажи про урочистості з нагоди закриття регіонального конкурсу «Галицький проект 2010» в «Газеті по-українськи» можна прочитати тут http://gazeta.ua/index.php?id=354971 та http://gazeta.ua/index.php?id=354970
Оргкомітет конкурсу відкритий для співпраці зі всіма, хто готовий долучитися до підтримки учасників конкурсу.

Немає коментарів: