неділя, 20 лютого 2011 р.

Семінар-нарада координаторів 16 лютого 2011 р. Короткий звіт.

Доброго дня!
Це моя 100-та публікація у цьому блозі. Маленький ювілей...
І хоча тема цього посту буде звичною для всіхчитачів блогу, в стилі "оголошення, звіти, новини", жанр та тематику наступних постів я хочу дещо змінити. Звичайно, на блозі залишиться місце і для оголошень та новин, але додадуться і нові теми. Це невеличкий анонс.
А далі короткий звіт про нараду районних та міських координаторів, яка відбулась 16 лютого 2011 року.
1. Усі присутні мали можливість поспілкуватись із координатором програми Intel "Шлях до успіху" в Україні Ніною Петрівною Дементієвською. Була організована skype-конференція, на якій Ніна Петрівна розказала про особливості програми, її цілі та умови участі. Учасники ознайомились із навчальними посібниками та сайтом програми в Україні, задали питання та обговорили можливості участі в програмі з наступного навчального року. Також було анонсовано новий курс в рамках програми "Підприємництво", який планується розпочати уже влітку цього року.
Нагадаю, що програма Intel. "Шлях до успіху" стартувала у Львівській області у вересні 2010 року. Зараз за програмою навчається майже 400 учнів у 36 гуртках у ЗНЗ області.
Є також приємна новина для фасилітаторів програми в області, які працюють з учнями за програмою у 2010-2011 навчальному році -  відкрито реєстрацію на дистанційний курс "Вивчаємо Веб 2.0." з тьютором. Реєстрація триватиме до 27 лютого 2011 року. Усі подробиці можна дізнатись на сайті програми
А тепер ви можете переглянути презентацію Дементієвської Н.П.

2. Присутнім було представлено Звіт про результати роботи районів та міст області в реалізації програми Intel "Навчання для майбутнього" у 2010 році в області. Ви можете ознайомитись зі звітом тут
3. Також районні та міські координатори обговорили шляхи розвитку програми у 2011 році. На жаль, фінансування, якщо і буде, то невелике і ми змушені шукати шляхи навчання педагогів ІКТ різними шляхами. Також всім відомо, що нічого не стоіть на місці, розвивається програма, розвиваються її тренери, змінюються підходи щодо підтримки викпускників програми. Про це більш детально.

 • в деяких районах області суттєво скоротилась кількість тренінгових центрів через поважні причини - тренери пішли в декрет, або на підвищення і тепер не можуть навчати вчителів, або кількість бажаючих навчатись за програмою збільшилась і тренінгові центри не мають можливості охопити всіх бажаючих. Для таких районів на базі ЛОІППО в березні-квітні 2011 року планується провести основний тренінг за програмою для майбутніх тренерів. Для участі в цьому тренінгу необхідно подати заявку у ЛОІППО від районного (міського) відділу освіти, де вказати причини, які зумовлюють відкриття додаткового тренінгового центру, ПІП майбутнього тренінгу, місце роботи, посаду та технічні характеристики комп'ютерного класу майбутнього тренінгового центру. Заявку необхідно подати електронною поштою до 10 березня 2011 року.
 • на теренах області навчання  педагоігчних працівників ІКТ відбувається за кількома програмами - всім вже добре знайомі тренінги за програмами Microsoft та Intel, а також кілька нових. Координатори мали змогу ознайомитись із відносно новими курсами, а саме очно-заочний курс "Цифрові технології" та очно-дистанційним курсом "Використання Google-сервісів у методичній роботі вчителя". Нагадую, що до 21 лютого 2011 року координатори повинні надати інформацію про розподіл на навчання педагогічних працівників раонів (міст) за програмами. Таблицю було надано на семінарі-нараді.
 • Плануємо у 2011 році провести широкий моніторинг роботи тренерів програми Іntel "Навчання для майбутнього" області та за її результатами надати тренерам звання "Регіональний тренер". Умовно ми назвали це атестацією тренерів. Наголошую, нічого спільного з традиційною атестацією педагогічних працівників вона немає. Про терміни проведеннята умови участі буде написано окремий пост на блозі найближчим часом.
 • Деякі координатори так і не подали планів роботи на 2011 рік. останній шанс це зробити  до 01 березня 2011 року!
3. Наближається ЗНО-2011. Південноукраїнський  регіональний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів підготував серію БЕЗКОШТОВНИХ он-лайн лекцій та он-лайн консультацій для цьогорічних учасників ЗНО та розробили спеціальні електронні практикуми з математики, фізики, української мови, української літератури та історії України із загальною назвою "Готуйся серйоЗНО", які допоможуть майбутнім абітуріентам успішно підготуватись до ЗНО. Он-лайн конксультації розпочнуться 1 березня 2011 року на  веб-порталі www.is4all.in.ua
Велике прохання до всіх розповсюдити інформацію у всіх навчальних закладах області. Можливо, саме ці консультації та практикуми допоможуть учням наших міст та сіл підготуватись до випробувань. Адже не всі мають змогу відвідувати репетиторів та отримувати кваліфіковану допомогу фахівців.
З пробною версією практикумів можна ознайомитись тут
  А тепер пропоную вам власну презентацію, яка стала основою віх дискусій на семінарі-нараді.

  Якщо виникатимуть питання, зауваження, пропозиції - пишіть коментарі або дзвоніть.
  Сподіваюсь, що інформація була корисною.
  Всім успіхів та натхнення!!!


  1 коментар:

  Dmytrenko Vira сказав...

  Вітаю автора з ювілейним дописом. Завжди цікаво Вас читати, а ще цікавіше дізнатися, які інновації в освіті Львівщини нас очікують. Успіху Вам, Маргарито!
  З повагою - Віра Дмитренко, вчитель географії ЗОШ №7 м. Стрий