неділя, 3 квітня 2011 р.

4 квітня День святого Ісидора - покровителя Інтернету та комп'ютерів

Сьогодні церква вшановує святого Ісидора єпископа Севільського, покровителя Інтернету і комп'ютерів.
У 1999 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив Ісидора Севільського покровителем Інтернету та комп'ютерів, а разом з цим і всіх, хто пов'язаний із цією сферою людської діяльності.
Покровитель Всесвітньої Мережі народився в 560 році у Новому Карфагені в знатній благочестивій християнській родині Северіана та Теодори. У юному віці майбутній єпископ залишився без батьків та розпочав духовне життя. Прославився не тільки побожністю та благочестивістю, а й любов'ю до різних наук - створив першу в світі багатотомну енциклопедію "Етимологія", що мала великий вплив на середньовічну історію.Можемо припустити, що "Етимологія" Ісідора в середньовіччі була близькою за значенням та популярністю до сучасної Вікіпедії.
Клір Католицької Церкви вирішив, що автор  такого прообразу майбутньої веб-енциклопедії може взяти на себе турботу про Всесвітню Мережу та її вертуальних жителів. Саме для них складено спеціальну молитву до покровителя Інтернету.

Молитва до святого Ісидора
Всемогутній та вічний Боже, який створив нас на Свою подобу та наказав нам шукати все, що добре, істинне і прекрасне в Божественному образі, заради Твого Єдинородного Сина, Господа нашого Ісуса Христа дозволь нам молити Тебе через заступництво святого Ісидора єпископа, щоби у своїх мандрівках Інтернетом див бачили і користали з того, що Тобі миле, та виявляли добро і терпіння до всіх, кого зустрінемо у віртуальному просторі. Во ім'я Господа нашого Ісуса Христа. Амінь.

3 коментарі:

Наталія Жук сказав...

Дякую за чергову порцію цікавої інформації. Чи можна інформацію продублювати у себе на районному блозі?

Носкова Маргарита сказав...

Так, звичайно. Перепост допускається і навіть вітається.

Андрій Дмитровський сказав...

Цікава інформація. Дякую.